Laminace

 
Co je to laminace?

V naší nabídce se setkáte s pojmem laminovaná mapa. Laminace je povrchová úprava, při které se mapa (plakát, fotografie) z obou stran zataví do průhledné fólie.


K čemu je laminace dobrá?
  • výrazně prodlužuje životnost mapy
  • zamezí natržení či jinému mechanickému poškození
  • zaručí barevnou stálost po několik let
  • umožňuje aplikaci na sendvičové desky a rámování
  • lze popisovat stíratelnou fixou
  • odolává povětrnostním vlivům

Cena laminace


od 290,- Kč/m2
bez DPH

Používáme folie od 32 do 150 mikronů, nad 20 m2 množstevní slevy. S výběrem vhodného lamina Vám rádi poradíme. Cena bez
21% DPH. Podrobnější informace na +420 737 301 352.


Laminace za tepla


Při laminaci za tepla se tisky ručně vkládají do válcového laminátoru, kde jsou při teplotě 120°C z obou stran hermeticky zataveny do PET (polyethylenové) samolepící folie. Pomalý průchod laminátorem, vysoká teplota a silný přítlak válců zajistí kvalitativně i esteticky dokonalý výstup.  (Laminace za studena se využívá především v reklamě, při zpracování map však není příliš vhodná. Přes velmi příznivou cenu jsou výstupy poměrně elastické, kroutí se a na zdi nepůsobí stabilně).


Laminovaná nebo rámovaná mapa?


Laminované mapy lze buď rovnou zavěsit na zeď a nebo je můžeme ještě o stupínek povýšit na luxusní interiérovou dekoraci.  Další povrchové aplikace na různé typy desek a využití širokého spektra hliníkových nebo dřevěných profilů nabízí obrovské možnosti zpracování.  Rámujeme mapy, fotografie, plakáty apod. Více se dozvíte v sekci Rámovací studio.


Seznamte se:  Laminovací stroj SEAL 600 MD

Ve zkratce lze tento laminátor přestavit asi jako Porsche nebo Jaguar mezi automobily.  Jak jsme se mohli za několik let provozu sami přesvědčit, tento robustní, plně vybavený laminovací stroj je jako stvořený pro prostředí vyžadující vysoké výkony  a precizní zpracování. Laminátor dvojitým zahříváním a pneumatickým ovládáním umožňuje laminování a kašírování až do 150 cm. Dva válce vyhřívané až na 120 C garantují perfektní přilnavost folie k laminovanému materiálu. Při laminaci používáme folie od 38 do 250 mikronů, což zaručuje pevnost výsledného produktu a výrazně prodlužuje jeho životnost. Více o laminátoru se dozvíte zde.
Další informace týkající se laminování Vám rádi poskytneme na
info@kralovstvimap.cz nebo na tel. +420 737 301 352